Kino mówiące własnym językiem, ale również muzyka, która wytycza drogę. Po raz piaty w programie festiwalu OFF CAMERA znalazła się OFF SCENA, czyli siedem koncertowych wieczorów pełnych muzycznych odkryć i przekrojowych brzmień.
Off Scena


Oto pełny line-up!

Line-up:

28.04:
21:00 - Reni Jusis
Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki. Nowy styl i nowe podejście do muzyki doskonale odzwierciedla jej największą pasję i potrzebę rozwoju. Każdy element zgrywa się w jedną piękną całość – piękną wizualnie i dźwiękowo! Artystka poszerza horyzonty – swoje, co słyszymy na nowych nagraniach i publiczności, która dzięki jej muzyce może odkrywać co znaczy muzyczna świeżość. Znany doskonale wokal, ubrany w intrygujące i ciekawe brzmienie, śpiewające o czymś co powinno mieć dla wszystkich znaczenie - sprowadza występy Reni do przygody. Przygody, która warto przeżyć i którą wspominać z uśmiechem na twarzy.

22:00 - City of the Sun
Na dźwięk zespołu ma wiele wpływów, w tym indie rock, amerykański folk, flamenco i blues; Budowali swoją pozycję grając na ulicach Nowego Jorku, aby dojść do występów w kultowych miejscach na muzycznej mapie Stanów i Europy. Dwóch gitarzystów i perkusista, bez wokalu, zaledwie na trzech instrumentach, potrafią na żywo zbudować atmosferę koncertu kilkunastoosobowego składu. Muzyka instrumentalna, która dla wielu wydaje się nuda, dzięki ich kompozycjom zmienia oblicze gatunku.

29.04:
20:00 Tumbling Walls
Czteroosobowy skład z Krakowa, powstał pod koniec 2016 roku, prezentujący melodramatyczny rock’n’roll. Ich muzyka jest nieoczywista, pełna skrajności i zupełnych przeciwieństw. Jednocześnie jest wciągającą historią z nieoczywistym biegiem zdarzeń. Tak prezentuje się ich debiutancki album i tego można spodziewać się na koncercie muzyków, którzy sami uważają, że sztuka jest po to, aby wszechprzenikać i zwalać z nóg! Z nóg z pewnością zwala warstwa tekstowa, która usłyszana na żywo musi w sobie rozkochać fanów rockowej (i nie tylko!) muzyki.

21:00 Home$lice
Pięcioosobowy skład ze Glasgow, po wydaniu zaledwie EP stał się pionierem miejskiej sceny lo-fi, z rozmarzonymi popowymi dźwiękami, które w kilka sekund zmieniają się w wybuchowy post punk. Zespół jest na początku muzycznej drogi, ale z mocno rokującą przyszłością w towarzystwie mocnych gitarowych riffów.

22:00 Baasch
Muzyczny talent, który zamienia w przysłowiowe złoto, wszystkie dźwięki których dotyka. Producent muzyczny, kompozytor i wokalista, autor ścieżki dźwiękowej do filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce”. Współpracował dotychczas z czołowymi artystami polskiej sceny alternatywnej m.in.: BOKKA, Novika, Mery Komasa czy Rysy. Klimatyczne, elektroniczne brzmienia i melancholijny głos to to co charakteryzuje Bartosza Schmidta i dzięki czemu zdobywa serca fanów w Polsce jak i za granicą.

30.04:
21:00 So Flow
Zespół określa swoją muzykę jako zderzenie dość bliskich sobie estetyk, czyli nu jazzu i neo soulu. Inspiracje czerpią jednak również z hip-hopu oraz alternatywy. Na swojej muzycznej ścieżce zdarza im się również polemizować z tradycyjnymi brzmieniami, samplując stare polskie płyty winylowe, łącząc je z żywymi instrumentami oraz charyzmatycznym głosem wokalistki. Są po wydaniu debiutanckiego albumu i zdecydowanie są gotowi dać się poznać szerszemu gronu słuchaczy. Ich muzyka na pewno jest gotowa, rozkochać w sobie nie jednego fana dobrego grania.

22:00 Lazy Habits
Skład muzyczny, którego twórcą i liderem jest James Collins, zainspirowany nowoorleańskim jazzem, soulem i rapem. Ma na swoim koncie suporty gwiazd, liczne trasy koncertowe – brytyjskie, europejskie i azjatyckie. Koncerty w kultowych miejscach Londynu, występy na najważniejszych festiwalach m.in. Glastonbury czy Bestival. Brytyjska prasa pisze, że w swoim gatunku nie mają sobie równych - trudno się z tym nie zgodzić, bo jak często na scenie widzimy raperów w towarzystwie perkusji i sekcji dętej?


1.05:
20:00 Runforrest
Grzegorz Wardęga, to młody piosenkarz i autor tekstów z Krakowa. W listopadzie 2017 roku, ukazała się jego pierwsza epka, która zebrała bardzo dobre recenzje i pozwoliła zagrać kilkadziesiąt, zawsze czarujących koncertów. Spokojne brzmienia gitary, bardzo melodyjne utwory wypełnione dojrzałym i niezwykle intrygującym wokalem tulą, czarują i sprawiają, że zaczynamy lżej oddychać.

21:00 Mark McGowan
Szkocki muzyk z niezwykle ciekawa techniką i przejmującym wokalem. Jego oryginalna barwa wyróżnia go na tle innych brytyjskich songwriterów. Miła, przyjemna i idealna muzyka na wieczór, ale też pełne melodii i treści utwory, idealnie wpisujące się w codziennie życie. Mark wyróżnia się dzięki swojej barwie głosu i dzięki niej, jego utwory zakotwiczają się w głowie publiczności na dłuższą chwilę.

22:00 Roo Panes
Piosenkarz i autor tekstów z Dorset, który ponad wszystko kocha muzykę i naturę. Jego muzyka to prawdziwa sztuka – sztuka prostoty. Niezwykle harmoniczna i elegancka. Jego melodie usłyszane raz, pozostają z Tobą na wiele miesięcy. Jak mało kto udawania, że w muzyce już dawno przestało chodzić o gonienie za technologią. Głos i gitara w jego przypadku to połączenie idealne, które poparte treścią piosenek uświadamia, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Jego muzyka to idealna ścieżka dźwiękowa do najpiękniejszych momentów naszego życia.

2.05:
21:00 Sonbird
Indie rock, artystyczny pop, jakkolwiek nazwiemy ich muzykę, to po prostu świetne piosenki, które na żywo brzmią jeszcze lepiej. Zespół pochodzi z Żywca i jak na górali przystało, codziennie zdobywa nowe muzyczne szczyty. Szybko rozwijająca się kariera i coraz większe grono fanów, powoduje, że Sonbird mimo krótkiego stażu i zaledwie jednej płyty, już zapraszany jest na duże festiwale i już zagrał wiele koncertów między innymi z: Myslovitz, Happysad i Organkiem. Fantastyczne utwory dotyczą tematów związanych z miłością, ludźmi, często nawiązują do wydarzeń z życia. W ich twórczości każdy może z łatwością się odnaleźć, i to zdecydowanie ich największy atut.

22:00 Carnival Youth
Główni przedstawiciele łotewskiej sceny muzycznej i zwycięzcy Eurosonic – największego showcasu dla młodych europejskich artystów. Tworzą muzykę szeroko zwaną indie-rockiem. Pozytywne melodie, łatwo wpadające w ucho przeboje i duża doza energii podczas występów na żywo. Cieszą się coraz większa popularnością w Polsce, dlatego nie mogło ich zabraknąć na tegorocznej Off Scenie. Ten zespół doskonale wie jak tworzyć hity - gwarantujemy, że po koncercie jeszcze długo będziecie nucić ich utwory.

3.05:
20:00 Elements
Zespół tworzy trzech doświadczonych muzyków – Andrzej Rajski na perkusji, Maciek Gładysz na gitarze i Leszek Bolik na gitarze basowej. Ich drogi przez lata przecinały się i doprowadziły do studia, gdzie na drodze improwizacji powstały pierwsze nagrania. Swobodne podejście do formy i kompozycji zaczęło kształtować styl i charakter muzyki. Ich muzyka to pełna swobody opowieść o czasie – a czas spędzony na ich koncercie będzie waszą nagrodą. Ich występy live nigdy nie są takie same, ale zawsze intrygującej i wciągającej w historię opowiedzianą muzyką. Grupa kończy nowy album, a OffScenowy koncert będzie jedną z pierwszych okazji aby usłyszeć go na żywo.

21:00 Miro Kepiński
Polski kompozytor filmowy i producent muzyczny. Bezczelnie zdolny, tworzący coraz lepsze kompozycje, dzięki czemu zagranica coraz częściej się o niego upomina. Zdobywca wielu nagród m.in. Best Original Music/Score podczas Independent Film Festival Awards w Los Angeles. Jego koncert to mieszanka stylu klasycznego, z muzyką rockową i elektroniczną. To zabawa dźwiękiem. To przede wszystkim niezwykle ciekawa i przejmująca relacja z publicznością, nawiązywana dzięki budującym się podczas występu emocjom.

22:00 Jeremy Gara
Członek jednego z najbardziej znanych i docenionych zespołów na świecie, Arcade Fire, w którym gra na perkusji. Do Krakowa przyjedzie z solowym elektronicznym projektem. Jeremy proponuje muzyczną podróż w świat, do którego nie często wchodzimy – pełen skrajnych emocji i połamanych dźwięków. Muzyka, dzięki której zatopisz się w dźwiękach, przeniesiesz do lepszego świata i na chwilę oderwiesz od rzeczywistości. Gwarantujemy, że powrót będzie bolesny, a po secie będziesz chciał słyszeć więcej.

4.05:
21:00 Taśma
Mikołaj, Max i Gienek wynajęli mieszkanie na warszawskim Grochowie. Szybko przekształcili je w działającą całodobowo pracownię muzyczną. Włączenie przycisku record dało początek zespołowi Taśma. To piosenkowe opowieści o ich doświadczeniach osadzone w brzmieniu gitar i syntezatorów.

22:00 BeMy
Zespół założyli dwaj bracia Mattia i Elie, urodzeni we Francji. Graja rocka, chociaż nie brakuje w ich muzyce odgłosów popowych i elektronicznych inspiracji. Sprawia to, że występy na żywo to nic innego jak jedna wielka skoczna impreza i zastrzyk dobrej energii. W czerwcu 2016 roku zostali wybrani przez Maroon 5 na swój support na krakowskim koncercie, po wydaniu debiutanckiego albumu przejechali Polskę kradnąc serca fanów w największych Polskich miastach. Wracają do Krakowa, aby znów zarażać dobrą energią.

Dodatkowym elementem tegorocznej Off Sceny będą sesje nagraniowe, przeprowadzone w duetach polsko-zagranicznych – których efekty będą prezentowane po festiwalu na kanale Youtube.

Właściwa projektowi konfrontacja uznanych międzynarodowych projektów muzycznych z twórczością artystów świeżych i niezależnych to pole do eksperymentów i źródło nowych inspiracji dla obu stron. Wieczory wypełnione spotkaniami z artystami przypomną, że muzyka pobudza wyobraźnię i poszerza horyzonty. Klimat industrialnego kompleksu TYTANO pozwoli jeszcze mocniej poczuć płynąca z muzyki energię i dać się jej porwać. OFF SCENA odbędzie się w terminach od 28 kwietnia do 5 maja w klubie ZetPeTe.