Image
Russel Harbaugh

Russel Harbaugh zadebiutował jako reżyser filmem “Love After Love” z udziałem Andie MacDowell i Chrisa O’Dowda. Obraz zakupiło IFC FILMS, a jego premiera odbędzie się w 2018 roku. Film zdobył wsparcie Sundance Institute i został wyprodukowany przez PARTS & LABOR ("The Witch", "American Honey", "Beginners", "Love Is Strange"). 
Krótki metraż Haurbaugha, “Rolling On The Floor Laughing”,został pokazany w 2011 roku na Sundance Film Festival oraz wielu festiwalach na całym świecie, w tym m.in. na New Directors/New Films selekcjonowanym przez FLSC/MoMA, Maryland Film Festival, Sarasota International Film Festival, w Mediolanie, Warszawie itd. 
Jego współpraca przy obrazie “The Mend” Johna Magary’ego z 2015 roku z udziałem Josha Lucasa wyprodukowanym przez Moxie Pictures została nominowana na festiwalu Independent Spirit Award w kategorii “Najlepszy Debiut Scenarzysty” w 2016 roku.
W 2015 roku Harbaugh otrzymał grant Jerome Foundation za film “Love After Love”. Wcześniej uczestniczył w warsztatach 2013 Sundance Screenwriter and Director Labs, na których otrzymał członkostwo w Sundance Institute Cinereach Feature Film. Projekt został wsparty programem IFP 2013 No-Borders i należał do jednego z czterech wybranych na Nantucket Screenwriter’s Colony w 2012 roku.
Harbaugh otrzymał tytuł MFA na Columbia University w 2011. Pochodzi w Evansville w stanie Indiana. Obecnie wykłada scenopisarstwo na Hofstra University. 

Jego najnowszy film "Love After Love" bierze udział w Konkursie Głównym 11. Netia OFF CAMERA.