Image
fot. kadr z filmu "Kryptonim U.N.C.L.E."

Trwają prace nad rebootem jednego z klasyków Alfreda Hitchcocka. W rolach głównych Lily James oraz Armie Hammer.

Nad produkcją pracują Working Title oraz Netflix. Wiadomo już, że Netflix podpisał kontrakt z brytyjskim twórcą - Benem Wheatleyem („Kill List”, „High Rise”.) Reżyser wraz ze scenarzystką, Jane Goldman, zajmą się adaptacją gotyckiego thrillera romantycznego z 1938 roku autorstwa Daphne du Maurier – angielskiej pisarki, której jedno z opowiadań zainspirowało Hitchcocka do wyreżyserowania „Ptaków” (1963).

Lily James („Baby Driver”, „Czas mroku”) wcieli się w młodą mężatkę (w tej samej roli w klasycznej wersji z 1979 roku grała Joan Fontaine), która przybywa do mrocznej posiadłości Manderley, położonej na angielskim wybrzeżu. Przyjedzie tam, by zamieszkać ze swoim nowym mężem, Maximem DeWinterem (Armie Hammer). Małżeńską sielankę przerwą jednak natrętne wspomnienia o Rebecce – zmarłej żonie męskiego protagonisty. Film będzie rebootem filmu Alfreda Hitchcocka, jednak ciekawe, czy pozostanie wiernym odtworzeniem, czy jednak pokusi się o zaproponowanie nowej, przepisanej wersji.

Więcej szczegółów pojawi się wkrótce. Z pewnością będzie to produkcja, obok której nie przejdzie się obojętnie. Między innymi dlatego, że zarówno Lily James (która ostatnio zagrała w kinowym blockbusterze „Mamma Mia! Here We Go Again”), jak i Armie Hammer to gorące nazwiska, których niecierpliwie wyczekuje się na ekranach w ich kolejnych odsłonach.

Jeśli chodzi o produkcję, nie będzie to pierwsza współpraca Working Title z Neflixem. Aktualnie pracują również nad filmem „Tales of the City”, w którym zobaczymy takie nazwiska jak Laura Linney, Olympia Dukakis oraz Ellen Page.

Julia Smoleń